Hizmetlerimiz

Destek Hizmetlerimiz

Dereka olarak, iş ortaklığı yaptığımız markaların teknoloji ürünlerini uzman siber güvenlik danışmanlarımız ile düzenli olarak destekleyerek müşterilerimizin ürünlerden en yüksek düzeyde faydalanmasını sağlarız. Danışmanlarımızın geniş deneyimi, derinlemesine uzmanlığı ve iş odaklı yaklaşımları ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını ön plana alan bir hizmet sunarız. Etkin çözümlerimiz, hızlı kurulum ve hayata geçirme çalışmalarımızla müşterilerimizin güvenlik hedeflerine kolaylıkla ulaşmasını sağlarız.

Kurulum ve Entegrasyon

Doğru kurulum ve entegrasyon güvenlikteki yapı temelidir. Uzmanlığın ve metodolojinin doğru kullanımı kurulumun kalitesini belirler. Sistemlerin hayata geçirilişi sırasındaki performans kurum güvenliğini arzu edilen noktaya da getirebilir, kurumu olabilecek en kırılgan hale de düşürebilir.

Dereka sunduğu kurulum ve entegrasyon hizmetlerinde sektörün kanıtlanmış standartlarını, teknoloji tedarikçilerinin tanımlamış olduğu metotları ve Dereka danışmanlarının yıllardır biriktirdiği becerileri bir arada kullanır. Danışmanlarımız kurumunuzun IT kaynaklarını göz önüne alarak, IT prosedür ve politikalarınızı inceler, kurumunuzun teknik ve iş hedeflerini gerçekleştirmek için sizlerle çalışır. Hizmetimizi sunarken aşağıdaki dört maddeyi her zaman uygularız:

 • Kurumunuzun tanımlanan teknolojiyi kullanmadaki iş ve teknik nedenlerini tam olarak anlamak.
 • Kurulum aşamalarının tamamını standartlar dahilinde dokümante etmek.
 • Arzu edilen teknolojiyi bütün yetkinlikleri ile hayata geçirmek ve sistemlerinize entegre etmek.
 • Kurum ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılayacak doğru konfigürasyonu kullanıma almak.

Optimizasyon

Sistemlerinizin en yüksek performansa göre optimize edilmiş olması arzu edilmeyen saldırılar ve beklenmedik kesintilere karşı daha dirençli olmasını ve olası maliyetlerin daha düşük olmasını sağlar. Dereka’nın teknolojiye özel optimizasyon hizmeti, mevcut ekipmanınızı daha etkin kullanmanızı sağlar ve yatırımlarınızdan maksimum fayda almanıza yardımcı olur. Optimizasyon hizmetlerimiz sırasında hem yeni teknolojiler konusunda bilgi verir hem de güvenlik süreçleriniz, personel eğitiminiz ve sistem konfigürasyonlarınız hakkında önerilerde bulunuruz. Optimizasyon hizmetimiz sırasında:

 • Arzu edilen performans seviyesini ve optimizasyon nedenini çözümleriz.
 • Sistemlerinizin sağlık taramasını yaparız
 • Sistem ve uygulamalarınızın sürüm yükseltimini yaparız
 • Gerekli yamaları uygularız
 • İhtiyaç duyulan konfigürasyon değişikliklerini yapar etkin performansa ulaşmanızı sağlarız

Destek

Sistemlerinizde teknik bir sorun yaşadığınızda, hızlı ve zamanında düzeltme kurumunuzun güvenliği için çok kritiktir. Zamanında çözülmeyen sorunlar önemli kesintilere ya da verimlilikte düşüşlere neden olabilir ve kurumunuzu ciddi risklere maruz bırakabilir. Dereka’nın sertifikalı destek mühendisleri sistemlerinizdeki ihtiyaçlarınızı hızla anlar, sorunu detaylıca teşhis eder ve olası bir riskle karşılaşmadan sorunun çözümünü hayata geçirir. Sistem ve ağ yapınız hakkındaki derinlemesine bilgimiz sayesinde kurumunuzun ihtiyaç duyduğu kritik desteği sizlere sunabiliriz. Destek hizmetlerimiz kapsamında:

 • Tek bir kontak noktası üzerinden düzenli ve size özel hizmet alabilirsiniz.
 • Hızlı yanıt alırsınız. Sorununuza bütünsel bir çözüm getirilir.
 • Sertifikalı danışmanların size odaklı hizmetine 7/24 erişebilirsiniz.
 • Seviyelendirilmiş destek hizmetiyle ihtiyacınız olan ilgiye hızlı ulaşırsınız.