Çözümlerimiz

Eposta Güvenliği

Siber saldırı yöntemleri arasında yaygın olarak görülen “phishing” e-posta kanalı ile kullanıcılara ulaşır. Gönderilen e-postalar, genellikle kullanıcıların güvendiği kaynaklardan geldiğine inanması için maskelenmiştir. Gönderilen e-postada bir URL, bir dosya veya hesap bilgilerinin güncelleme formu gibi kullanıcıyı kandırmaya yönelik yöntemler kullanılır. Korsanın amacı kullanıcıya ait bilgileri elde etmek veya kullanıcının cihazına bir zararlı yazılım ile sızmaktır.

Güvenilir kaynaktan gönderilmiş gibi görünen bu e-postalar, kurumlarda Siber saldırganların en yaygın kullandığı saldırı yöntemi çalışanlara gönderilen e-postalar üzerinden gerçekleşir. E-postalar üzerinden gönderilen zararlı dosya eklentileri, zararlı koda erişilmesine neden olacak URL adresleri ya da “phishing” diye adlandırılan kullanıcıları sahte dış uygulamalara yönlendiren oltalama saldırıları, kurum ve şahıslara son senelerde büyük zarar vermiştir. Bu tip saldırı yöntemleri imza bazlı konvansiyonel korunma yöntemleri olan anti-virüs yada spam filtrelerini kolaylıkla geçmektedir.

Yüksek teknolojili davranış analizi üzerine geliştirilmiş korunma yöntemleri sayesinde bu tip saldırılar kolaylıkla tespit edilmektedir. Dereka, modern ve kendi kendine öğrenen teknolojiler yardımı ile kurumlara güvenli bir e-posta ortamı sunmaktadır.

© 2017 Dereka Teknoloji Danışmanlık Limited Şirketi. All rights reserved.