Hizmetlerimiz

Profesyonel Hizmetler

Dereka’nın sunduğu geliştirilmiş eğitim programları, bilgi ve sistem güvenliği konusunda pratik hayata dayalı ve güncel dünyanın gerçeklerini yansıtan eğitim arayışındaki kurumların ihtiyacını tam olarak karşılamaktadır. Kurumların standart operasyonlarını yürüten çalışanlarına Siber Güvenlik Farkındalık eğitimleri, Bilgi ve Sistem Güvenliği çalışanlarına özelleştirilmiş Siber Savunma ve Korunma eğitimleri, yöneticilerine ise Siber Güvenlik Stratejileri eğitimleri sunan Dereka, kurmuş olduğu uluslararası iş ortaklıkları ile müşterilerinin en güncel koruma programlarını geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Bilgisayar temelli bireysel eğitimlerle, bir eğitmen eşliğindeki sınıf eğitimlerini bir arada sunan Dereka, kurumların ihtiyaçlarına göre eğitim içeriklerini özelleştirebilmektedir. Her türlü Siber Güvenlik eğitimi için lütfen bizlerle temasa geçiniz.

Siber Güvenlik Yönetim Hizmetleri

Siber güvenlik dünyasındaki tehditler baş döndürücü bir hızda artıyor. Bu tehditlere karşı dirençli kalabilmek için, istihbarat temelli, aklı ve becerileri bu konuda yoğunlaşmış ekipler gerekiyor.

Dereka, uzmanlarının siber saldırı ve siber güvenlik teknolojileri ile ilgili yıllardır biriktirdiği gözlem ve deneyimleri ile sayısız uç noktaya sahip büyük kurumlar için mükemmelleştirilmiş Siber Güvenlik Yönetim Hizmetleri sunabilmektedir. İstanbul ve Ankara’da konuşlanmış Siber Güvenlik Yönetim Hizmeti ekiplerimiz, kurumlarınıza 365 gün 24 saat anlık çözüm üretebilmekte, sizlerin operasyonlarınızı güvenlik içerisinde sürdürmenize yardımcı olmaktadır.

Yeteneklerimiz

Siber Güvenlik Yönetim Hizmetlerimiz kurumların sistem ve veri güvenlik ekiplerine uzaktan destek sağlamak üzere tasarlanmıştır. Karmaşık bilgi ve sistem güvenliği ihtiyaçlarınıza anahtar teslim çözümler geliştirebilmekteyiz. Aktivite loglarını birleştirip ilişkilendirerek, ağınızdaki karanlık noktaları ortaya çıkarıp, bu sayede kritik açıklarınızı görmenize imkan veririz. Yine bu açıkları sizlerle beraber kapatabiliriz. Deneyimli siber güvenlik profesyonellerimiz sizlere aşağıda sıralanan becerileri geçekleştirmek için gerekli uzmanlık bilgisini ve gelişmiş alt yapıyı sunar.

 • Sistemlerinizin güvenliğinin etkin yönetilmesini,
 • Güvenlik yaklaşımlarınızın daha etkin ve yetkin hale getirilmesi,
 • Sistemlerinizin görünürlüğünün artması ve güvenlik raporu edinmenin basitleştirilmesi,
 • Olası güvenlik tehditlerinin hızla tespit edilmesi ve giderilmesi,
 • Güvenlik teknolojilerine yaptığınız yatırımlardan alınan faydanın maksimize edilmesi,
 • Çalışanların temel işlerine daha çok konsantre olabilmesi.

Sunduklarımız

Siber Güvenlik Yönetimi Hizmetlerimiz altında müşterilerimize aşağıdaki hizmetleri sunmaktayız.

 • Siber Güvenlik İstihbaratı

  Dereka, birlikte çalıştığı FireEye, Mandiant, iSight ekiplerinin dünya üzerinden topladığı güncel siber istihbaratı müşterilerine günlük olarak sunabilmektedir.
 • Zaafiyet Yönetimi

  Dereka, kurumuzda gerçekleştireceği düzenli sağlık taramaları ve sızma testleri ile olası sızıntılara karşı her zaman dirençli kalmanıza yardımcı olacaktır.
 • Zararlı Tespiti ve Temizliği

  Dereka profesyonelleri, siber güvenlik teknolojileri ve düzenli taramalar aracılığı ile sistemlerinize sızabilecek zararlıları hızla tespit edecek ve bütünsel olarak temizlenmesine yardımcı olacaktır.
 • Sistem Güvenlik Yönetimi

  Dereka profesyonelleri, sistem ve bilgi güvenliği ekiplerinizle birlikte çalışarak, ekiplerinizin sürekli olarak güncel ve saldırıya karşı hazır kalmalarına yardımcı olurken, değişen tehdit dünyasına karşı yeniden düzenlenmesi ve evrimleşmesi gereken siber güvenlik yapınızın sürekli olarak güncel tasarımını da tanımlayacaklardır.
 • Uç Nokta Güvenlik Yönetimi

  Sayısız uç nokta kullanıcınızın yönetimi ve güncelleştirilmesinde yaşanılan sorunlar, çalışanların standartları sürekli zorlama eğilimi kurumunuz için en somut zafiyetlerden birisidir. Dereka, uç nokta güvenlik politikalarının tanımlanması ve yönetilmesi için sizlere düzenli ve raporlanabilir hizmetler sunmaktadır