Siber Güvenlik Yönetim HizmetleriSiber güvenlik dünyasındaki tehditler baş döndürücü bir hızda artıyor. Bu tehditlere karşı dirençli kalabilmek için, istihbarat temelli, aklı ve becerileri bu konuda yoğunlaşmış ekipler gerekiyor.

Dereka, uzmanlarının siber saldırı ve siber güvenlik teknolojileri ile ilgili yıllardır biriktirdiği gözlem ve deneyimleri ile sayısız uç noktaya sahip büyük kurumlar için mükemmelleştirilmiş Siber Güvenlik Yönetim Hizmetleri sunabilmektedir. İstanbul ve Ankara’da konuşlanmış Siber Güvenlik Yönetim Hizmeti ekiplerimiz, kurumlarınıza 365 gün 24 saat anlık çözüm üretebilmekte, sizlerin operasyonlarınızı güvenlik içerisinde sürdürmenize yardımcı olmaktadır.

Yeteneklerimiz Siber Güvenlik Yönetim Hizmetlerimiz kurumların sistem ve veri güvenlik ekiplerine uzaktan destek sağlamak üzere tasarlanmıştır. Karmaşık bilgi ve sistem güvenliği ihtiyaçlarınıza anahtar teslim çözümler geliştirebilmekteyiz. Aktivite loglarını birleştirip ilişkilendirerek, ağınızdaki karanlık noktaları ortaya çıkarıp, bu sayede kritik açıklarınızı görmenize imkan veririz. Yine bu açıkları sizlerle beraber kapatabiliriz. Deneyimli siber güvenlik profesyonellerimiz sizlere aşağıda sıralanan becerileri geçekleştirmek için gerekli uzmanlık bilgisini ve gelişmiş alt yapıyı sunar.

 • Sistemlerinizin güvenliğinin etkin yönetilmesini,
 • Güvenlik yaklaşımlarınızın daha etkin ve yetkin hale getirilmesi,
 • Sistemlerinizin görünürlüğünün artması ve güvenlik raporu edinmenin basitleştirilmesi,
 • Olası güvenlik tehditlerinin hızla tespit edilmesi ve giderilmesi,
 • Güvenlik teknolojilerine yaptığınız yatırımlardan alınan faydanın maksimize edilmesi,
 • Çalışanların temel işlerine daha çok konsantre olabilmesi.

Sunduklarımız Siber Güvenlik Yönetimi Hizmetlerimiz altında müşterilerimize aşağıdaki hizmetleri sunmaktayız.

 1. Siber Güvenlik İstihbaratı
  • Dereka, birlikte çalıştığı FireEye, Mandiant, iSight ekiplerinin dünya üzerinden topladığı güncel siber istihbaratı müşterilerine günlük olarak sunabilmektedir.
 2. Zaafiyet Yönetimi
  • Dereka, kurumuzda gerçekleştireceği düzenli sağlık taramaları ve sızma testleri ile olası sızıntılara karşı her zaman dirençli kalmanıza yardımcı olacaktır.
 3. Zararlı Tespiti ve Temizliği
  • Dereka profesyonelleri, siber güvenlik teknolojileri ve düzenli taramalar aracılığı ile sistemlerinize sızabilecek zararlıları hızla tespit edecek ve bütünsel olarak temizlenmesine yardımcı olacaktır.
 4. Sistem Güvenlik Yönetimi
  • Dereka profesyonelleri, sistem ve bilgi güvenliği ekiplerinizle birlikte çalışarak, ekiplerinizin sürekli olarak güncel ve saldırıya karşı hazır kalmalarına yardımcı olurken, değişen tehdit dünyasına karşı yeniden düzenlenmesi ve evrimleşmesi gereken siber güvenlik yapınızın sürekli olarak güncel tasarımını da tanımlayacaklardır.
 5. Uç Nokta Güvenlik Yönetimi
  • Sayısız uç nokta kullanıcınızın yönetimi ve güncelleştirilmesinde yaşanılan sorunlar, çalışanların standartları sürekli zorlama eğilimi kurumunuz için en somut zafiyetlerden birisidir. Dereka, uç nokta güvenlik politikalarının tanımlanması ve yönetilmesi için sizlere düzenli ve raporlanabilir hizmetler sunmaktadır