Çözümlerimiz

Uç Nokta Güvenliği

Kırılganlığın en yüksek olduğu noktalardan birisi End-Point yani Uç Nokta kullanıcıdır. Farklı saldırı tiplerine çabuk tepki verip, saldırının şeklini hızla değerlendirip, saldırıyı etkisiz hale getirmek için yüksek teknolojili, esnek, uçtan uca uyum yeteneği yüksek güvenlik çözümleri gerekir.

Siber dünya tehditleri her gün evrimleşirler, korunma yöntemleri de beraberinde evrimleşmek zorunda kalmaktadırlar. Kurumunuzun korunabilmesi için bu tehlikeli oyunda hep bir adım önde olmanız ve en yeni teknolojiyi kullanabilmeniz kritik öneme sahiptir.

Kurumunuza sızma girişimleri kırılganlığın en yüksek olduğu uç noktalarınıza yani çalışan bilgisayarlarına yönelecektir. Hedef Odaklı Saldırılar söz konusu olduğunda imza bazlı uç nokta koruma yöntemleri yani anti-virüs yazılımları hızla anlamını yitirmektedir.

Dereka, en yenilikçi teknolojilerle kurumsal ağınızdaki tüm uç noktalarda anlık olarak zararlı etkinliğini takip eder, önlem almanıza yardımcı olur ve sizi hedef odaklı saldırılara ve sıfırıncı gün saldırılarına karşı korur. Davranış analizi yapan merkezi birimlerle konuşan ve anlık istihbarattan haberdar olan uç nokta yazılımları ve hatta pc üzerinde koşan mini sandboxlar yeni saldırılara karşı çok daha akıllı ve etkin koruma sağlamaktadır.

Siber saldırıların ilk karşılandığı Uç Noktalar, güvenlik mekanizmalarının ilk kalesidir. Kırılganlığın en yüksek olduğu noktalardan birisi End-Point yani Uç Nokta kullanıcıdır. Tehdit ve saldırı ilk gerçekleştiğinde, farklı saldırı tiplerine çabuk tepki verip, saldırının şeklini hızla değerlendirip, saldırıyı etkisiz hale getirmek için yüksek teknolojili, esnek, uçtan uca uyum yeteneği yüksek güvenlik çözümleri gerekir.

Dijitalleşmenin yoğun olarak devam ettiği dünyada, her geçen gün şekil değiştiren ve kendini yenileyen sistemler, daha güçlü saldırılara maruz kalmaktadırlar. Kurumların sistemlerinin durmadan eksiksiz çalışabilmesi için kurumunuzun korunabilmesi için bu tehlikeli oyunda hep bir adım önde olmanız ve en yeni teknolojiyi kullanabilmeniz kritik öneme sahiptir.

Kurumlara yönelik siber saldırılarda, en kırılgan noktalar olan uç noktalara yönelen saldırganlar, ilk olarak çalışanlarının bilgisayarlarını ele geçirme veya bu bilgisayarları kullanarak kurum ağına sızma eğilimindediler. İmza bazlı uç nokta koruma yöntemleri yani anti-virüs yazılımları hızla anlamını yitirmektedir.

Dereka, en yenilikçi teknolojilerle kurumsal ağınızdaki tüm uç noktalarda anlık olarak zararlı etkinliğini takip eder, önlem almanıza yardımcı olur ve sizi sıfırıncı gün saldırılarına karşı korur. Davranış analizi yapan merkezi birimlerle konuşan ve anlık istihbarattan haberdar olan uç nokta yazılımları ve hatta pc üzerinde koşan mini sandboxlar yeni saldırılara karşı çok daha akıllı ve etkin koruma sağlamaktadır.

© 2017 Dereka Teknoloji Danışmanlık Limited Şirketi. All rights reserved.